به گزارش سیده آمل ،قدرت‌الله دهقان در حاشیه نشست ستاد اربعین که امروز (۲۴ مردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست کمیته‌های زیرساخت و اسکان گزارش‌های خود را ارائه دادند؛ همچنین مشاور طرح جامع شلمچه توضیحاتی در مورد این طرح بیان کرد و نقطه نظرات اعضای ستاد اربعین در مورد طرح جامع شلمچه مورد […]

به گزارش سیده آمل ،قدرت‌الله دهقان در حاشیه نشست ستاد اربعین که امروز (۲۴ مردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست کمیته‌های زیرساخت و اسکان گزارش‌های خود را ارائه دادند؛ همچنین مشاور طرح جامع شلمچه توضیحاتی در مورد این طرح بیان کرد و نقطه نظرات اعضای ستاد اربعین در مورد طرح جامع شلمچه مورد بحث قرار گرفت.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان افزود: همچنین در راستای هماهنگی سایر کمیته‌های ستاد اربعین جهت برگزاری مطلوب اربعین حسینی و رفاه زوار جمع‌بندی نهایی انجام شد؛ با اقداماتی که در حال انجام است انشاالله امسال زائرین با خیال راحت‌تر و فراغ بال بیشتری اقدام به ثبت نام نموده و برنامه سفر خود به عتبات عالیات را تنظیم نمایند تا در مبادی خروجی سرگردان نباشند.

دهقان در مورد بیمه زائرین گفت: در سازمانی که متولی سازماندهی زائرین است گرفتن بیمه جزو واجبات کار است و تا موضوع بیمه زائرین مشخص نشود خروج آنها از مرز هم احتمالا با مشکل مواجه خواهد شد. به حج و زیارت توصیه کرده‌ایم که حتما نسبت به بیمه زوار تمهیدات لازم را داشته باشد و به آژانس‌های مختلف تاکید نمایند و بدون بیمه اصلا ویزا صادر نشود.

معاون استاندار تاکید کرد: بیمه موضوع لازمی است و حتما باید انجام شود و کسی بدون حق بیمه از مرزهای کشور خارج نشود.

دهقان در مورد موضوع پارکینگ زوار گفت: سال ۹۲ در مرزها اصلا پارکینگ نداشتیم اما در سال گذشته ظرفیت پارکینگ را در چذابه به ۱۰۰ هکتار و در شلمچه هم تقریبا به ۱۰۰ هکتار رساندیم. امسال با توجه به اینکه احتمال دارد استقبال بیشتر باشد باید پارکینگ بیشتری سازماندهی کنیم.