به گزارش سیده آمل  و به نقل ، روابط عمومی یگان پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در خلیج فارس در واکنش به بیانیه روز دوشنبه ( ۲۳ مرداد) سخنگوی نیروی دریایی ارتش آمریکا پیرامون نزدیک شدن یک فروند پهپاد ایرانی به ناو هواپیمابر نیمیتز در خلیج فارس، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ماموریت گشت هوایی […]

به گزارش سیده آمل  و به نقل ، روابط عمومی یگان پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در خلیج فارس در واکنش به بیانیه روز دوشنبه ( ۲۳ مرداد) سخنگوی نیروی دریایی ارتش آمریکا پیرامون نزدیک شدن یک فروند پهپاد ایرانی به ناو هواپیمابر نیمیتز در خلیج فارس، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ماموریت گشت هوایی ما در محدوده کنترل پدافند هوایی کشور (A.D.I.Z) به‌طور معمول و روزانه با رعایت قوانین جاری انجام می‌پذیرد.

این اطلاعیه با بی‌اساس خواندن ادعای آمریکایی‌ها در خطرناک توصیف کردن پرواز پهپاد ایرانی، افزوده است: پهپادهای سپاه پاسداران به استاندارد ناوبری مجهز بوده و هدایت آن‌ها نیز به‌صورت دقیق و حرفه‌ای صورت می‌پذیرد و ادعای آمریکایی‌ها ناشی از ضعف سیستم‌های تشخیصی و شناسایی و یا فرافکنی آن‌ها است.

روابط عمومی یگان پهپادی سپاه مستقر در خلیج فارس در پایان تاکید کرده است: گشت‌های پهپادی سپاه در محدوده‌های ماموریتی، با دقت و به‌صورت مستمر و در چارچوب صیانت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران و بدون توجه به فضاسازی روانی نیروهای بیگانه، در خلیج فارس ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، شبکه‌ی خبری فاکس‌نیوز چند ساعت پیش مدعی شده بود که یک پهپاد ایرانی به یک ناو هواپیمابر آمریکایی در آب‌های خلیج فارس نزدیک شده است.

سیده آمل  به نقل از فاکس‌نیوز، نیروی دریایی آمریکا این حادثه را “غیر ایمن” دانسته بود.

در همین ارتباط، ۶ روز پیش نیز آمریکایی‌ها مدعی شده بودند که یک پهباد ایرانی در خلیج فارس به ناو هواپیمابر نیمیتز نزدیک شده بود.