فرمانده دریابانی مازندران از نجات بیش از هزار و ۵۰۰ مسافر از غرق شدن در دریای خزر خبر داد. به گزارش سیده آمل ، سردار هوشنگ حسینی اظهار کرد: با توجه به پوشش ۴۰ درصدی توریست در مازندران و هجوم مسافران و گردشگران داخلی و خارجی برای استفاده از دریا و ساحل، دریابانان این استان […]

فرمانده دریابانی مازندران از نجات بیش از هزار و ۵۰۰ مسافر از غرق شدن در دریای خزر خبر داد.

به گزارش سیده آمل ، سردار هوشنگ حسینی اظهار کرد: با توجه به پوشش ۴۰ درصدی توریست در مازندران و هجوم مسافران و گردشگران داخلی و خارجی برای استفاده از دریا و ساحل، دریابانان این استان با تمام توان نسبت به ایجاد نظم و امنیت در نوار ساحلی و دریا به طور مستمر اقدام کردند.

وی اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران را مهم‌ترین برنامه عملیاتی دریابانی استان در تابستان ۹۶ دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی منطقه عملیاتی در سواحل مازندران و پوشش بیش از ۳۵۰ نقطه حادثه‌خیز در طول ۴۸۷ کیلومتر ساحل استان، دریابانان برای اجرای امنیت بالقوه در دریا و هشدار و پیشگری در نقاط پرخطر ساحل مازندران مستقر شدند.

فرمانده دریابانی مازندران افزود: در همین راستا دریابانان موفق شدند بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از مسافران و گردشگران که در حال غرق شدن در خارج از طرح های ساماندهی دریای خزر بودند را نجات دهند.

حسینی یادآور شد: لازم است تا تمامی مسافران و گردشگران با رعایت تمامی قوانین مربوط به سواحل و حاشیه دریای خزر میزان خطرات احتمالی را کاهش دهند.