به گزارش گروه بین‌الملل سیده آمل، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام توییتری در خصوص نشست اقتصادهای بزرگ جهان موسوم به گروه ۲۰ (G20) تصریح کرد: «نشست جی ۲۰ یک موفقیت بزرگ برای آمریکا بود و نشان داد که آمریکا باید بسیاری از قراردادهای بد تجاری که قبلا داشته است را اصلاح کند. ما […]

به گزارش گروه بین‌الملل سیده آمل، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام توییتری در خصوص نشست اقتصادهای بزرگ جهان موسوم به گروه ۲۰ (G20) تصریح کرد: «نشست جی ۲۰ یک موفقیت بزرگ برای آمریکا بود و نشان داد که آمریکا باید بسیاری از قراردادهای بد تجاری که قبلا داشته است را اصلاح کند. ما این کار را می‌کنیم».

وی در خصوص دیدار خود با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌‌جمهور روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ گفت: «من به شدت دو بار به پوتین در خصوص دخالت روسیه در انتخابات ما فشار آوردم. او به شدت این مسئله را رد کرد. من قبلاً‌ نظر خود را اعلام کرده بودم».

ترامپ ادامه داد: «ما درباره آتش‌بس در بخش‌هایی از سوریه که موجب نجات انسان‌ها می‌شود، مذاکره کردیم. حال زمان آن است که به سوی همکاری سازنده با روسیه پیش برویم».

ترامپ  تصریح کرد: «من و ترامپ در خصوص تشکیل یگان غیرقابل نفوذ امنیت سایبری بحث کردند تا از هک انتخابات و بسیاری دیگر از موارد منفی جلوگیری شود».

وی ادامه داد: «سؤالاتی درباره دلیل اینکه سیا و اف بی آی مجبور شدند ۱۳ بار از کمیته ملی دموکرات‌ها درباره سرورهایشان سؤالاتی بپرسند، مطرح شد و پاسخی به این سوالات داده نشد و هنوز به جواب نرسیدیم. رسانه های اخبار جعلی می‌گویند که ۱۷ نهاد اطلاعاتی بوده است و این درحالی است که چهار نهاد اطلاعاتی بیشتر نبوده است. (این رسانه‌ها باید عذرخواهی می‌کردند). به چه دلیل وقتی اوباما قبل از انتخابات اطلاعاتی داشت، اقدامی انجام نداد؟»

ترامپ همچنین گفت: درباره تحریمها با پوتین بحثی نکردم. تا زمانیکه بحران سوریه و اوکراین حل نشود هیچ اقدامی(لغو تحریمها علیه مسکو) صورت نخواهد گرفت.