چهارشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | 2023-12-06
تبلیغات
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
کد خبر: 34855 |
|
تاریخ انتشار : ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵ | ارسال توسط :
ارسال به دوستان
پ

اسامی نفرات برترنوجوان مازنی اولین جشنواره بومی محلی نوجوان مازنی با ابتکار اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی مازندران باهمکاری موسسه فرهنگی هنری همایش آرای سبحان در مجتمع نفت محمودآباد خاتمه یافت. مسئولین کشوری حاضر در اختتامیه جشنواره “نوجوان مازنی” این ابتکار عمل را بعنوان نمونه، الگوی خوبی برای برگزاری جشنواره های بومی محلی دیگر استان ها […]

اسامی نفرات برترنوجوان مازنی

اولین جشنواره بومی محلی نوجوان مازنی با ابتکار اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی مازندران باهمکاری موسسه فرهنگی هنری همایش آرای سبحان در مجتمع نفت محمودآباد خاتمه یافت.

مسئولین کشوری حاضر در اختتامیه جشنواره “نوجوان مازنی” این ابتکار عمل را بعنوان نمونه، الگوی خوبی برای برگزاری جشنواره های بومی محلی دیگر استان ها اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری سیده آمل: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در اختتامیه جشنواره نوجوان مازنی با اشاره به اینکه نوجوانان این استان با آثار ارزشمند خودحماسه ای خلق کردند که همگان به شعف آمدند، گفت: همراهی خانواده‌ها موجب تقویت این حماسه شد و این تعداد استقبال از این جشنواره در عصری که با ورود فرهنگ های بیگانه، فرهنگ و زبان تبری به شدت تهدید شده، واقعا ارزشمند است.

تعداد شرکت کنندگان

به گفته حسین جوادی، استقبال بیش از ۲ هزار خانواده مستقیم و ۱۰ هزار خانواده غیرمستقیم که درگیر این جشنواره بودند گواه موفقیت جشنواره نوجوان مازنی است.

وی همچنین عنوان کرد: معاونت وزیرآموزش و پرورش از راه دور بر اجرای این دانش‌آموزان شرکت کننده در جشنواره نظارت داشتند که این اهمیت دادن وزارتخانه نسبت به فرهنگ بومی و محلی استان‌ها را می رساند و اینکه این موضوع دغدغه امروز مسئولین ربیتی است.

اسامی نفرات برترنوجوان مازنی
اسامی نفرات برترنوجوان مازنی
seyyedeamol.ir

بخش های جشنواره نوجوان مازنی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به ۶ بخش در این جشنواره اشاره و ابراز داشت: این جشنواره در بخش‌های شعر و دکلمه خوانی، قصه، نقالی، سرود گروهی و آزاد از سنین ۸ تا ۱۵ سال در دو مرحله ویدیوی و حضوری برگزار شد که بیش از ۲ هزار دانش‌آموز از کل استان در این جشنواره شرکت کردند و از این تعداد بیش از ۲۰۰ نفر به مرحله حضوری راه یافته و مورد تجلیل قرار گرفتند.

اسامی نفرات برترنوجوان مازنی
اسامی نفرات برترنوجوان مازنی
seyyedeamol.ir

نقاط قوت جشنواره

اصغر باقرزاده معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش نیز، از نکات قوت این جشنواره، تشویق نوجوانان توسط خانواده‌ها دانست و تصریح کرد: حضور این خانواده‌ها این روزها کمتر دیده می‌شود و این یکی از ویژگی‌های مهم جشنواره نوجوان مازنی بود که باید بعنوان الگویی برای ترویج فرهنگ بومی، محلی در استانهای دیگر استفاده شود.

هویت جوامع

وی هویت راتداوم دهنده فرهنگ دینمداری و ایمان خواند و اظهار داشت: هویت مثل ریشه بار می‌دهد، این هویت است که در واقع دین و فرهنگ کشور را حفظ و قوی نگه داشته است.

باقرزاده بابیان اینکه ارکان هویت بسیار است که جغرافیا ، آداب، دین و مهمترین آن زبان هست، تاکید کرد: حقیقتا زبان هویت بسیار مستحکمی را برای یک کشور بوجود می‌آورد.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین بیان کرد: در زمان تلاوت قرآن کریم عرب زبان قوی داشت و شعر می‌گفت، اما ریشه‌های آن قوی نبود درحالی‌که هویت فارسی با پشتوانه قوی تاریخی اگر محتوای مهمی داشته باشد ریشه محکمی را بوجود می‌آورد.

 

موفقیت جشنواره نوجوان مازنی

وی با بیان اینکه جشنواره مازنی محتواهای ویژه‌ای را از فرهنگ و زبان مازنی تقویت و تمرین کرد، اذعان داشت: با مشاهده چند مورد کلیپ خیلی خوب، جلوه های موفقیت این کار ارزشمند فرهنگی کاملا مشهود است، نوجوانان در جای آسیب قرار دارند که برای رفع آن نیاز به ایجاد موقعیت اجتماعی هستند؛ از ویژگی‌های این جشنواره نیز ایجاد این موقعیت اجتماعی و فرهنگی با داوری و رقابت بوده تا نوجوانان حضور یابند.

جایگاه فرهنگ شهدا در تقویت فرهنگ کشور

باقرزاده مهم ترین بخش را  برگزاری بزرگداشت شهدای مدافعان حرم و دفاع مقدس خواند و خاطرنشان کرد: فرهنگ حفظ آثار شهدا در تربیت نوجوانان کشور جایگاه مهمی دارند که امیدواریم چنین جشنواره‌ ملی را با حضور سایر استان‌ها به این شکل و محتوا بار دیگر شاهد باشیم.

اسامی نفرات برترنوجوان مازنی
اسامی نفرات برترنوجوان مازنی

اسامی نفرات برترنوجوان مازنی

دربخش مجری گری در مقطع ابتدایی؛ آوا کلاگر علمداری ازبابل رتبه اول، هستی رنجبر رتبه دوم از قائم شهر، آرزو ادبی رتبه سوم ازبابل و فاطمه زهراعالیشاه از قائم شهر، ماهان حسنی از امل مشترک سوم شدند و ابوالفضل فلاحتی از بابلسر، فاطمه زهرا پورعلی از محمودآباد، معراج زارع از امل، شاهرخ مقیمی از بابل مشترک عنوان شایسته تقدیر را کسب کردند.

در مقطع متوسطه اول:

سونیا کاظمی رتبه اول از ساری، شیوا نصیری رتبه دوم از سوادکوه شمالی (شیرگاه)، ثنا فضلی از قائمشهر، معصومه باوندی از سوادکوه شمالی (شیرگاه)، امیر مهدی کوزه‌گر انور مشترک حائز کسب مقام سوم شدند و فاطمه طهماسبی از قائمشهر، نازنین زهرا پوشیان از جویبار،هانیه مهدوی ازآمل مشترکاشایسته تقدیر شدند.

دربخش شعر:

شعرنونا صمدی از قائمشهر رتبه اول، ثمینا قربان زاده از ساری و نازنین زهرا عماد از بلده، امیرسام مقصودی از نور ضحا سیف الله پور از محمودآباد مشترکا رتبه دوم شدند، فاطمه نجاتی از ساری، هلنا حسینی فر از آمل، مبین بابایی از ساری، فاطمه زهرا مهدی نژاد از بابلسر رتبه سوم مشترک را کسب کردند، ماتینا بلباسی از محمودآباد، نیکا فقیه از رامسر، شقایق واثقیان از بابل، امیر محمد مهدی زاده از بابلسر، سجاد طاهریان از بابلسر شایسته تقدیر شدند.

دربخش آزاد:

رقیه قاسمی از نور، سدنا تقی نژاد، آیلین علی نژادپ از قائمشهر، مهدیس راعی از جویبار، ساجده حاجیان از گلوگاه، هانیه همایونفر از آمل، آویسا نیاکانی از بابل، باران داداشی از نور، محمد امین فتح تبار از بابل، تبسم اسماعیلیان از بابل، خدیجه گلین امیری از تنکابن، یسنا ساداتی از ساری رتبه شایسته تقدیر.

دربخش مجری گری:

در دو مقطع ابتدایی و متوسطه اول؛ شاهرخ مقیمی از بابل، معراج زارع از آمل، فاطمه زهرا پور علی از محمود آباد، ابوالفضل فلاحتی از بابلسر، حانیه مهدوی از آمل، نازنین زهرا پوشیان ازجویبار، فاطمه طهماسبی از قائمشهر و رتبه شایسته تقدیر در بخش شعر و دکلمه خوانی در دو مقطع ابتدایی و متوسطه اول؛ سجاد طاهریان از بابلسر، امیر محمد مهدی زاده از بابلسر، شقایق واثقیان از بابل، نیکافقیه ازرامسر، ماتینا بلباسی از محمودآباد، سجاد حاجیان از گلوگاه و شایسته تقدیر.

دربخش نقالی و قصه گویی

در دو مقطع ابتدایی و متوسطه اول هنیا نوروزی از نور، هستی ذوالفقاری از آمل، فاطمه عظیمی از فریدونکنار، تا ذبیحی محمودآباد، پارسا فاضلی فر از آمل، ضحا زمانپور از بابل و همچنین مدارسی که بیشترین آثار را به اولین جشنواره نوجوان مازنی ارسال کردند و تقدیر شدند، دبستان طلوع از شهرستان نور، دبستان حضرت رقیه از شهرستان محمودآباد، مدرسه حضرت زینب از شهرستان نور، دبستان پسرانه طلوع از آمل، دبستان شهیدان داوودی وحسینی از نور، دبستان حضرت سکینه لاریم ازجویبار،دبستان شهیداحمدلزگی ازساری، مدرسه دخترانه شاهدقائمشهر، مدرسه دخترانه شاهد چالوس، مدرسه ۱۲ بهمن از نور تقدیر شدند.

تقدیر بخش دبیرخانه:

ماهسان نجفقلی از آمل، مهبد تقوایی تنکابن، یکتا صفر رضویی زاده چالوس، النا حسین پور از قائمشهر، پدرام قاسم زاده از بابل، نیایش رضاپور از محموداباد، فاطمه پاشا زانوسی از نوشهر، نیکو بشیری از امل، عرشیا خلیلی از سواد کوه شمالی در این بخش تقدیر شدند.

حضور مسئولین کشور در اختتامیه جشنواره نوجوان مازنی

لازم به ذکر است در این جشنواره با محوریت ترویج فرهنگ بومی استان مازندران با حضور معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، فرماندار محمودآباد و رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد و جمعی از خانواده های نوجوانان سراسر این استان در مجتمع آموزشی شرکت نفت محمودآباد برگزاروازبرترین‌های این جشنواره در شش بخش تجلیل به عمل شد.

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه رسمی خبری- تحلیلی سیده آمل در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید