به گزارش سیده آمل ،این روزها اهالی کردستان عراق، در تکاپوی فروش اموال و املاک و تبدیل آن به پول نقد جهت مهاجرت به کشورهای اروپایی هستند، درحالی که دولت های اروپایی نیز قوانین و مقررات خود را برای پذیرش پناهندگن سخت تر کرده اند. جلال مسئول اتحادیه پناهندگان عراق ، به السومریه نیوز گفته […]

به گزارش سیده آمل ،این روزها اهالی کردستان عراق، در تکاپوی فروش اموال و املاک و تبدیل آن به پول نقد جهت مهاجرت به کشورهای اروپایی هستند، درحالی که دولت های اروپایی نیز قوانین و مقررات خود را برای پذیرش پناهندگن سخت تر کرده اند.
جلال مسئول اتحادیه پناهندگان عراق ، به السومریه نیوز گفته است ، همزمان با تشدید سخت گیری ها درپایتخت های اروپایی جهت پذیرش پناهندگان، موج جدید مهاجرت از کردستان عراق به جانب کشورهای اروپایی براه افتاده است.
اوضاع اقتصادی در کردستان عراق همچنان ناامید کننده است و کارشناسان کرد دلایل زیادی بر آن می شمارند که مهمترین آن عملکرد بدون نظارت رهبران کرد در اقلیم کردستان و وجود فساد فراگیر در دستگاه های اداری است.
براساس آمارها طی شش ماهه اول سالجاری بیش از ۲۰۰ هزار عراقی در قالب سفرهای توریستی راهی ترکیه شده اند که به گفته مقام های عراقی بخشی از آنان ازراه های غیرقانونی عازم کشورهای اروپایی شدند و تعداد قابل توجهی از آنان از منطقه کردستان عراق بوده اند.
آری جلال گفت، طی سه سال گذشته ۲۴۰ هزار تن از شهروندان عراقی و نیز اقلیم کردستان عراق از کشور مهاجرت کرده اند که از بین آنان دستکم ۳۰۰ تن در مسیر رسیدن به کشورهای اروپایی جان خود را از دست دادند و ۴۸ تن نیز مفقود هستند و از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.