مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: اجباری شدن مشاوره ازدواج در برنامه ششم توسعه به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شده است. به گزارش سیده آمل ، سعید آرام در نشست تخصصی بهزیستی مازندران در شیرخوارگاه شکوفه ساری اظهار کرد: با وجود تلاش های انجام شده دستیابی به شاخصها دشوار است اما مازندران ۱۰۰درصد امتیازها را دارد. وی با بیان […]

مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: اجباری شدن مشاوره ازدواج در برنامه ششم توسعه به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شده است.

به گزارش سیده آمل ، سعید آرام در نشست تخصصی بهزیستی مازندران در شیرخوارگاه شکوفه ساری اظهار کرد: با وجود تلاش های انجام شده دستیابی به شاخصها دشوار است اما مازندران ۱۰۰درصد امتیازها را دارد.

وی با بیان این‌که برنامه ریزی سبب تحقق و توسعه می شود، خاطرنشان کرد: در برنامه توسعه ششم مهمترین برنامه، بحث سلامت اجتماعی است و سازمان بهزیستی متولی این امر بوده و حوزه پیشگیری ژنتیکی به این بهزیستی واگذار شده است. در این برنامه غربالگری اجباری شد و رسالت اصلی در حوزه پیشگیری، کاهش ورودی حوزه های توانبخشی است، زیرا یکی از بزرگترین مشکلات، به دنیا آمدن فرزندان معلول است.

آرام با اشاره به بحث طلاق و آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد:  با توجه به فرمایش رهبری، هر سه قوا مکلف به پیگیری بوده و برای آموزش زوجینی که مهارت زندگی ندارند، نقش بهزیستی در راستای آموزش مهارت ها مهم می شود. همچنین مشاوره پیش از ازدواج در بحث برنامه ششم اجباری شده و  شورای انقلاب فرهنگی این مسئولیت را به سه دستگاه قضایی، علوم پزشکی و بهزیستی واگذار کرد.

وی افزود: بیش از ۴۵ درصد زنان سرپرست خانوار مطلقه هستند و با آموزش‌ها این امر رو به کاهش است و مهم ترین ویژگی حوزه پیشگیری، عام بودن آن است که تاثیرگذاری بسیاری نیز دارد.

مدیر کل بهزیستی استان بر لزوم آشنایی همکاران بهزیستی  به علم روز تاکید کرد و گفت: گاها آموزش ها به طور مناسب در اختیار کارشناسان قرار نگرفته و در این راستا توانمند سازی به صورت صحیح اتفاق نمی افتد.