به گزارش سیده آمل دکتر خدایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اعتراض به آزمون از سوی دانشجویان امری کاملا عادی است. مسلما  آزمون سراسری که مهمترین آزمون در کشور است، همیشه اعلام نتایج آن همراه با یکسری اعتراضات مواجه می‌شود که بخشی از اعتراضات امروز داوطلبان در ارتباط با عدم قبولی آنها در آزمون […]

به گزارش سیده آمل دکتر خدایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اعتراض به آزمون از سوی دانشجویان امری کاملا عادی است. مسلما  آزمون سراسری که مهمترین آزمون در کشور است، همیشه اعلام نتایج آن همراه با یکسری اعتراضات مواجه می‌شود که بخشی از اعتراضات امروز داوطلبان در ارتباط با عدم قبولی آنها در آزمون و همچنین عدم رضایت از رتبه کسب شده بود.

وی در ادامه تصریح کرد: داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی بیشترین معترضان امروز در سازمان سنجش بودند که آنها به ظرفیت‌های ثابت این گروه‌های آزمایشی و از طرف دیگر داوطلبان اعتراض داشتند، با توجه به قانون ششم توسعه و افزایش ظرفیت ۵ درصدی که از امسال اجرایی شده، ۵ درصد از ظرفیت آزاد پذیرش در علوم تجربی کاهش یافت که به این موضوع اعتراض داشتند.

رییس سازمان سنجش کشور تاکید کرد: بخشی دیگر از اعتراضات امروز داوطلبان در سازمان سنجش اعتراضات عادی به اعلام نتایج بوده که همواره اتفاق می‌افتد که بیشتر آنها در قالب درخواست از سوی داوطلبان بود که این درخواست‌ها در سازمان سنجش بررسی می‌شود.

دکتر خدایی با تاکید بر اینکه کارنامه علمی داوطلبان کنکور سراسری سه‌شنبه ۲۸ شهریور از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود، گفت: داوطلبان می‌توانند تا ۲۰ مهر  پس از مشاهده کارنامه علمی خود درخواست‌ها و اعتراضات خود را از طریق سیستم اینترنتی سازمان سنجش ارسال کنند. در واقع بسیاری از اعتراضات و نگرانی داوطلبان پس از مشاهده کارنامه علمی رفع خواهد شد.

رییس سازمان سنجش و آموزش کشور در پایان خاطر نشان کرد:  نتایج اعتراضات و درخواست‌های داوطلبان به نتایج آزمون سراسری یک هفته پس از پایان مهلت ارسال اعتراضات به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.