باز این چه شورش است که خلقی در عالم است         باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است   به گزارش واحد خبری سیده آمل ، مردم شهرستان آمل عصر روز پنجشنبه ،هفتم  محرم الحرام ؛شور حسینی همراه بصیرت خود را با تجمع حماسه حسینی ؛ در میدان ۱۷ شهریور […]

باز این چه شورش است که خلقی در عالم است         باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است 

 به گزارش واحد خبری سیده آمل ، مردم شهرستان آمل عصر روز پنجشنبه ،هفتم  محرم الحرام ؛شور حسینی همراه بصیرت خود را با تجمع حماسه حسینی ؛ در میدان ۱۷ شهریور این شهرستان همراه برپایی دسته روی و برافراشتن بیرق های نمادین از حماسه حسینی کربلا به نمایش گذاشتند

قابل به ذکر است ؛این مراسم عزا داری  بدون برپا کردن علم از هیچ طایفه ای ؛ همه بصورت یکپارچه و یکدست بدون در نظر گرفتن مسائل طایفه ای و دغدغه های چشم به هم چشمی ؛بسیار باشکوه و زیبا برگزار شد .

امیدواریم مردم  ما به این بصیرت باور دینی برسند که عزاداری صرفا به علم بلند کردن نیست . و این طرح تجمع  حماسی حسینی همین نتیجه را دنبال خواهد کرد .

امیدواریم مردم  به این حقیقت برسند ؛ علم ؛ به غیر از ورود خرافات به مذهب تشیع  ،نه تنها چیز  با ارزشی را به دین و مذهب ما نمی افزاید،  بلکه آسیب های فردی و اجتماعی عدیده ای را نیز به همراه دارد از جمله :

۱- برای خود افراد بلند کننده علم آسیب های جدی فیزیکی اندام  را بدنبال دارد

۲- از لحاظ مادی ؛ چقدر برای هر علم خرج می شود ؟

اگر همه علم ها را از تکایا جمع و این آهن سرد  را بفروش برسانیم چند جوان مستمند راهی خانه بخت می شوند ؟ چند جوان را می توانیم  دارای سرمایه کار بکنیم ؟  چند زندانی با جرم سهوی و غیر عمد را می توانیم از بند اسارت برهانیم ؟چند بیمار را می توانیم به سلامتی برسانیم ؟

واقعا وابستگی به علم بلند کردن چه عواقب و نتایجی دارد ؟

۳- علم هایی که با نمادهای مختلف طاوس ، شیر ، کبوتر و حیوانات همراه است و بقول علامه جوادی آملی  ((حکم نثلیث را دارد و نماد ی از ادیان قبل از اسلام می باشد )). چه اهدافی را در باورهای اعتقادی ما دارد ؟

کمی التماس تفکر

تصاویر زیر از خبر نگار واحد خبری  سیده آمل ،خانم  زهره شاد لو؛ حاکی از این  شور عزا داری حسینی مردم آمل است .

شور وشعور حسینی در اجتماع عزاداران شهرستان آمل