به گزارش سیده آمل ، خودروی پورشه کاین با کشیدن سنگین‌ترین هواپیمای دنیا به رکورددار جدید گینس تبدیل شد. این خودروی شاسی بلند در فرودگاه شارل دوگل فرانسه، قدرت خارق‌العاده خود را به رخ همه کشید و هواپیمایی به وزن ۲۸۵ تن و طول ۷۳ متر را تا فاصله ۴۲ متری بکسل کرد. این رکورد […]

به گزارش سیده آمل ، خودروی پورشه کاین با کشیدن سنگین‌ترین هواپیمای دنیا به رکورددار جدید گینس تبدیل شد. این خودروی شاسی بلند در فرودگاه شارل دوگل فرانسه، قدرت خارق‌العاده خود را به رخ همه کشید و هواپیمایی به وزن ۲۸۵ تن و طول ۷۳ متر را تا فاصله ۴۲ متری بکسل کرد. این رکورد با استفاده از کاین S دیزل استاندارد به دست آمده که از پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۱ لیتری توئین توربو با قدرت ۳۸۰ اسب بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتن متر بهره می‌برد. البته رکورد مذکور با خودروی پورشه کاین توربو اس ۵۶۲ اسب بخاری نیز تکرار شد.

رکورد قبلی در این زمینه توسط خودروی نیسان پاترول ثبت شده بود که در سال ۲۰۱۳ توانست هواپیمایی با وزن ۱۷۰ تن را بکسل کند اما رکورد پورشه کاین با فاصله بسیار زیاد نسبت به رکورد پیشین به ثبت رسید؛ یعنی ۱۱۵ تن بیشتر! ریچارد پین، تکنسین پورشه پشت فرمان این خودرو قرار گرفت و در ثبت این رکورد فوق‌‌العاده سهیم بود. وی در این باره اظهار کرد:

ما معمولا محدودیت‌های خودروهای خودمان را تا این اندازه آزمایش نمی‌کنیم اما فکر می‌کنم امروز به این موضوع بسیار نزدیک شدیم.

این نخستین افتخار پورشه نیست و این خودروساز بزرگ علاوه بر قهرمانی‌های متعدد در مسابقات موتوراسپورت، در سال ۲۰۰۹ توانست توسط تیم ۱۲ نفره متخصصان پرفورمنس خود، رکورد بیشترین دو بر روی تردمیل را ثبت کند. این تیم ۱۲ نفره در مجموع فاصله ۸۶۸٫۶ کیلومتری را دویده بودند. در سال ۲۰۰۸ نیز ۲ هزار و ۳۲۵ نفر از مالکان پورشه گرد هم جمع شدند و بزرگ‌ترین رژه خودروهای پورشه را به نمایش گذاشتند