به گزارش سیده آمل ، روند افزایشی یا کاهشی قیمت طلا در روزهای آینده مشخص نیست. محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: هفته گذشته چند اتفاق همزمان رخ داد که باعث شد به یکباره قیمت جهانی طلا سیر صعودی پیدا کند. وی افزود: یکی از عوامل تاثیر گذار طوفان “هاروی” بود که بر […]

به گزارش سیده آمل ، روند افزایشی یا کاهشی قیمت طلا در روزهای آینده مشخص نیست.

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: هفته گذشته چند اتفاق همزمان رخ داد که باعث شد به یکباره قیمت جهانی طلا سیر صعودی پیدا کند.

وی افزود: یکی از عوامل تاثیر گذار طوفان “هاروی” بود که بر روی قیمت نفت تاثیر مستقیم گذاشته چرا که ایالتی که در آن طوفان اتفاق افتاده یعنی ایالت تگزاس در نفت و شاخص های اقتصادی دیگر مطرح است، همین موضوع باعث شد ارزش دلار کاهش پیدا کند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: این طوفان بسیاری از شاخص های اقتصادی و همچنین ارزش سهام در آمریکا را با کاهش روبرو کرد و کاهش ارزش سهام نیز باعث شد قیمت دلار با کاهش بیشتری همراه شود. این عوامل در مجموع باعث شد در روزهای گذشته قیمت جهانی طلا ۳۴ دلار افزایش پیدا کند که این رقم افزایش برای طلا بسیار قابل توجه است.

کشتی آرای عنوان کرد: همچنین در بازار داخلی با توجه به تقاضایی که برای ارز وجود دارد قیمت ارز نیز افزایش پیدا کرده است. این اتفاق باعث شد که قیمت سکه امروز نسبت به هفته گذشته ۲۱ هزار تومان افزایش پیدا کند و هرگرم طلای ۱۸ عیار هم حدود ۵۰۰۰ تومان نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت پیدا کرده است. این موارد همگی باعث افزایش قیمت در بازار طلا شده است.

وی اضافه کرد: افزایش قیمتی که امروز اتفاق افتاده ناشی از افزایش قیمت جهانی است و ارتباط مستقیمی به طوفان تگزاس ندارد، بلکه طوفان باعث افزایش قیمت جهانی شده است و بازار داخلی ما هم از این افزایش تاثیر پذیرفته است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد که نمی توان پیش‌بینی برای روزهای آینده داشت چرا که هیچ کس قادر به پیش‌بینی نیست و هر اتفاقی ممکن است در جهت بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت ها در روزهای آینده رخ دهد.