رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: یک قلاده خرس قهوه‌ای که در بخش بلده در تله سیمی گرفتار شده بود، به سلامت در زیستگاه خود رهاسازی شد. به گزارشواحد خبری سیده آمل  ، کوروس ربیعی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: حدود ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح ۱۰مهرماه یک […]

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: یک قلاده خرس قهوه‌ای که در بخش بلده در تله سیمی گرفتار شده بود، به سلامت در زیستگاه خود رهاسازی شد.

به گزارشواحد خبری سیده آمل  ، کوروس ربیعی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: حدود ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح ۱۰مهرماه یک قلاده خرس قهوه‌ای نر در مسیر کوهستانی روستای نج از بخش بلده نور در تله گرفتار شد که با تماس اهالی محل، اکیپ زنده‌گیری حیات وحش مازندران به همراه محیط بانان رزن و بلده به محل اعزام شدند.

وی افزود: اهالی منطقه هیچ آسیبی به حیوان نرسانده و با حضور دامپزشک، از طریق بیهوشی و به صورت ایمن زنده‌گیری و پس از بررسی کامل از سلامت حیوان، در زیستگاه خود رهاسازی شد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: این توله خرس نر که با توجه به ظواهر ازجمله دندان و جثه چهار ساله بوده است، به‌دلیل گرسنگی به مزارع نزدیک زیستگاه خود وارد شد و در تله‌ای افتاد که از سیم بکسل طراحی شده بود و معمولاً برای دفع حیواناتی چون گراز استفاده می‌شود.

ربیعی در پایان خاطرنشان کرد: از تمامی کشاورزان منطقه در خواست شد تا نسبت به جمع آوری تله‌های سیمی اقدام کنند تا از آسیب به حیوانات دیگر جلوگیری شود.