به گزارش پایگاه خبری سیده آمل ، رسانه رسمی کره شمالی به چین هشدار داد مقابله با پیونگ یانگ می‌تواند تبعاتی برای پکن در پی داشته باشد. به نوشته تریبیون، رسانه حکومتی کره شمالی در سرمقاله خود نوشت، پیونگ‌یانگ هرگز برای برقرار ماندن دوستی با چین، التماس نمی‌کند و برنامه هسته‌ای خود را که به […]

 

به گزارش پایگاه خبری سیده آمل ، رسانه رسمی کره شمالی به چین هشدار داد مقابله با پیونگ یانگ می‌تواند تبعاتی برای پکن در پی داشته باشد.

به نوشته تریبیون، رسانه حکومتی کره شمالی در سرمقاله خود نوشت، پیونگ‌یانگ هرگز برای برقرار ماندن دوستی با چین، التماس نمی‌کند و برنامه هسته‌ای خود را که به اندازه حیاتش با ارزش است، به خطر نمی‌اندازد.

در ادامه سرمقاله رسانه حکومتی کره شمالی آمده است، پکن نباید صبر پیونگ‌یانگ را به بوته آزمایش بگذارد و بهتر است به تبعات عمیق برهم زدن روابط دو کشور  فکر کند.

چین همواره خواستار صبر همه طرفین در موضوع کره شمالی و حل تنش‌های منطقه با روش های غیر نظامی است. اما اخیرا رسانه حکومتی چین خواستار تحریم‌های سرسختانه‌تر علیه کره شمالی برای محدود کردن برنامه اتمی پیونگ‌یانگ شده بود.

روز چهارشنبه هم خبرگزاری رویترز خبر داد مقامات چین و آمریکا درباره پاسخ سریع شورای امنیت به اقدامات کره شمالی گفت‌وگو کردند.