برج #گرنفل در لندن به واسطه آن چیزی که اتصال برق گفته شد دچار حریق شد و رسانه های خارجی از احتمال بالای تلفات انسانی در این برج صحبت می کنند. چندین ساعت از این حریق گذشت و ساکنین آن متاسفانه برای اینکه شاید زنده بمانند خود را از این برج به بیرون پرت میکردند. […]


برج #گرنفل در لندن به واسطه آن چیزی که اتصال برق گفته شد دچار حریق شد و رسانه های خارجی از احتمال بالای تلفات انسانی در این برج صحبت می کنند. چندین ساعت از این حریق گذشت و ساکنین آن متاسفانه برای اینکه شاید زنده بمانند خود را از این برج به بیرون پرت میکردند. چرا که آتش نشانان جرات نکردند به داخل ساختمان بروند. همزمان با آتش سوزی، #ملکه انگلیس بمناسبت ۱۷۵مین! سالگرد سفر یک پادشاه #بریتانیا با ترن! به ایستگاه قطار “پدینگتون لندن” رفت تا جشن بگیرد ! و #شهردار_لندن هم فقط یک توییت‼️ در این باره ارسال کرد! همین!
#جالب_است!
هیج رسانه ای خواستار استعفای شهردار لندن نشد.
نیروهای #آتش_نشانی همزمان با عملیات، تخریب نشدند و مورد پرسش قرار نگرفتند.
از #لاشخور_سیاسی خبری نبود و کسی #گرنفل را به #سیاست_خارجی دولت انگلستان در عراق و اسرائیل و آمریکا ربط نداد!
کسی خواستار هلیکوپتر آتش نشانی نشد و به منطقه پرواز ممنوع کاخ ملکه انگلیس مرتبطش نکرد!
همه کارشناس اطفاء حریق و طول نردبان و آنالیزور دود آتش نشدند!
نخست وزیر و ملکه انگلیس کمیته ملی حقیقت یاب تشکیل ندادند و هیچ کس تصفیه حساب سیاسی نکرد!!
مجری فوتبالشان هم ۴۵ دقیقه در برنامه ورزشی آنتن را اختصاص به تحلیل! آتش سوزی گرنفل نداد..
از سلفی و تجمع هم خبری نبود..

حالا باید پرسید چرا در اینجا در #ایران، برخی رسانه ها حادثه #پلاسکو یا هر حادثه دیگری را، سیاسی و دستاویزی برای تخریب رقبای خود میکنند؟! آیا نباید این رسانه های را به مردم معرفی کرد؟ چرا #فرهنگ رفتاری عامه در مواجهه با حوادث و بحران ها می لنگد و هر بار در حادثه ای چهره زشتی از ایران، رخ می نماید؟ چرا در ایران همه چیز #سیاسی میشود؟ #سیاست_زدگی کی و چگونه از عرصه عمومی جامعه زدوده خواهد شد؟