شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | 2024-03-02
تبلیغات
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
کد خبر: 12176 |
|
تاریخ انتشار : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵ | ارسال توسط :
ارسال به دوستان
پ

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری سیده آمل ،‌ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز شنبه ۹ اردیبهشت ماه با حضور در سالن «شهدای هفتم تیر» و در اولین همایش برگزار شده از سوی ستاد مردمی خود اظهاراتی را بیان داشت که در ادامه محورهای این سخنرانی از نظرتان می‌گذرد. محورهای سخنرانی […]

به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری سیده آمل ،‌ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز شنبه ۹ اردیبهشت ماه با حضور در سالن «شهدای هفتم تیر» و در اولین همایش برگزار شده از سوی ستاد مردمی خود اظهاراتی را بیان داشت که در ادامه محورهای این سخنرانی از نظرتان می‌گذرد.

محورهای سخنرانی «رئیسی»

*می‌دانم که سخن شما حاضران در این جمع نسبت به این حقیر به اعتبار این است که خادمی از خادمان ملت و نظام که هویتش جز هویت با مردم بودن و از مردم بودن نیست؛هویت من هویتی است که نظام انقلاب اسلامی دارد.

*محبت شما به من به دلیل این است که یک خدمتگزار آماده حضور در کسوت خدمتگزار ملت است

* رأی مردم در نظام ما یک رأی نمایشی نیست چراکه امام (ره) میزان را رأی ملت می‌دانستند و رهبر انقلاب نیز رأی مردم را سرنوشت‌ساز می‌دانند.

*در شرایط خاصی قرار داریم؛ برهیچ‌کس پوشیده نیست که زندگی و معیشت و اقتصاد و سرمایه مردم در شرایطی است که با خواسته امام (ره) و شهدا و قوانین اصلی کشور همخوانی ندارد.

* به دلیل ضعف مدیریت اجرایی و اقتصادی در کشور با شرایطی غیرقابل ‌تحمل مواجهیم.

* شرایط فعلی نیازمند یک تحول جدی در مدیریت اجرایی کشور است و حتماً این تحول باید انجام شود تا وضعیت متفاوت شود.

*نگاه فعلی به مردم و بیگانگان و همچنین داشته‌های کشور قابل نقد است؛ آیا مردم توانایی رفع مشکلات کشور ازجمله فقر و بیکاری را ندارند؟

*امروز این توانایی در نیروی انسانی و سرمایه در کشور وجود دارد و آیا با این توان می‌توان در توان ملت برای گره‌گشایی در کشور منکر شد؟

*باور ما این است که مردم می‌توانند در حوزه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نقش داشته باشند  چراکه  آن‌ها می‌توانند خودشان از مشکلات گره‌گشایی ‌کنند.

*چرا وقتی می‌گوییم بیکاری در کشور هست می‌گویند که بودجه نداریم؟

*امروز ۳۰ درصد از جوانان ما بیکارند و ۱۲ درصد متوسط بیکاری داریم؛‌ آیا باید همین وضعیت ادامه پیدا کند و نگاه ما به دستان بیگانگان باشد که چه زمانی از مشکلات ما گره‌گشایی خواهند کرد؟

*ما می‌توانیم مشکلات کشور را با مدیریت قاطع و انقلابی حل کنیم.

*امروز سهم اقتصادی ما از ارتباط ۳ هزار کیلومتری با دریا فقط ۲ درصد است.

*ظرفیت پتروشیمی ما تا ۱۰ برابر قابل‌افزایش است.

* چشم همه زنان و مردان به مسکن مهر دوخته شد و تصور همه مردم این بود که به‌زودی در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت اما ناباورانه متوقف شد؛ اگر این طرح مشکل داشت مشکل آن را حل می‌کردند اما به جای این کار امید بسیاری از محرومان و مستضعفان را نابود کردند؛ چرا امید مردم را ناامید کردند.

*هرسال از دولت ۶ درصد رشد کاری در مسکن مهر اتفاق افتاد؛ آیا این حق است؛ با ارزیابی کارشناسی ما می‌توان تا آخر امسال یعنی در اولین سال دولت بعد مسکن مهر را تکمیل کرد.

*سؤال اینجاست که چرا وام ازدواج جوانان باید در نوبت باشد اما چند نفر که به‌هیچ‌عنوان جزو کارآفرینان نیستند، وام‌های ۳ هزار و ۴ هزارمیلیاردی بگیرند؟

*آیا این صحیح است که چند نفر نقدینگی کشور را به یغما ببرند و در حساب شخصی خود دنبال سود باشند؟

*شرایطی که امروز شاهد آن هستیم جز با یک تحول در مدیریت کشور ممکن نیست و اولین گام این تحول تغییر ساختار مدیریتی کشور است؛ در کشوری که مدیران پاک دست هستند در اولین گام نظام اداری نیز باید سالم باشد.

*نظام اداری باید به‌گونه‌ای باید که به‌دوراز فساد و رشوه چرخ‌های کشور را به حرکت دربیاورد.

*امروز بحث ما بحث این حزب و آن حزب نیست؛ سخن ما این است که چرا اقتصاد ما آن اقتصاد مقاومتی که بتواند در برابر افسارگسیختگی دشمن مقاومت کند، نیست.

*دولت موظف است حداقل یک‌ میلیون مسکن بسازد؛ برخی تردید می‌کنند و می‌گویند مگر ممکن است درحالی‌که این قانون است و هر دولتی سرکار بیاید موظف است یک میلیون شغل و مسکن ایجاد کند.

*مسکن‌سازی اقتصاد کشور را فعال می‌کند؛ همه کارشناسان معتقدند که فعال شدن کار ساختمان توانسته بسیاری از شغل‌ها را فعال کند؛ اعتبار آن نیز قابل تأمین است و پیش‌بینی شده است؛برنامه ما پشتوانه علمی و پژوهشی دارد.

* امروز ۱۱ میلیون جوان آماده ازدواج داریم که دغدغه شغل و مسکن دارند؛ فاصله طبقاتی با شروع یارانه‌ها کم شد؛ آیا این زیبنده است که یکی در کشور شکمش گرسنه باشد و دیگری سیر؟

*اگر یارانه دهک‌های پایین را تا مرز حداقل ۱۵۰ هزار تومان ببریم و از طرف دیگر اشرافی‌گری و نجومی بگیرها را کنترل کرد، این فاصله کم می‌شود.

*غصه من همیشه آسیب‌زدایی است و هیچ‌گاه اراده لازم را برای آسیب زدایی ندیدیم؛ باید بااراده جدی در این عرصه پیشگام شویم.

*آقایان می‌گویند ما درآمد مالیاتی را افزایش دادیم ولی این مالیات را از کسی می‌گیرید که همیشه مالیات داده است؛ فرار مالیاتی ۱۰۰ برابر چیزی است که هم‌اکنون دولت درآمد دارد.

* نقش‌آفرینی زنان و بانوان درعرصه اجتماعی کاملاً فراهم است؛حقوق شهروندی برای کسی که شغل ندارد به چه دردی خواهد خورد.

*امکان بازگشت سالیانه ۲۵ درصد از کارگاه‌های تعطیل‌شده به مدار تولید وجود دارد

*ما خجالت‌زده هستیم از بیکاری جوانان عزیزی که باید فضای کسب‌وکار برای او ایجاد شود؛ آیا جوان ما باید در اتاق فکرهای بیگانگان خدمت کند در حالی که اگر زمینه باشد حاضرند به داخل کشور بیایند.

*چرا کشور را معطل کنیم و  نگاهمان به بیگانگان باشد تا ببینیم چه زمانی آن‌ها در کشورمان سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ما اعلام می‌کنیم که نگاهمان به دست جوانان برومند و مردم کشور است.

*اقتصاد ما اقتصادی برون‌زا و درون‌نگر است؛ اینکه بیگانگان بخواند گره‌گشایی کنند را قبول نداریم

*چرا معلمان ما از طرفی معطل وام باشند و ازطرف دیگر در موسسه‌ای به نام همان‌ها اتفاقات ناگواری رخ دهد؟؛ با شناختی که به لایه‌های کشور داریم حتماً این وضعیت به نفع مردم قابل‌تقدیر است.

*می‌گویند چرا فلان روزنامه اعلام کرده در دستگاهی فساد رخ‌داده یا چرا قوه قضاییه برخورد کرده است؟ مدیران کشور باید قبل از هرکسی مدعی مبارزه با فساد باشند؛هرکسی فسادی را در دولت اطلاع داد باید دولت از او تشکر کند نه اینکه دولت از فساد متخلف حمایت کند.

*هیچ پستی در این عالم برای من پست خدمت به حضرت رضا(ع) و جاروکشی در خدمت ایشان نیست اما ما دیگر نمی‌خواهیم خجالت یک سرپرست خانواده و یک جوان مدرک به دست را ببینیم و ما به لطف خدا این شرایط را به خواست مردم و خون‌های شهیدان تغییر خواهیم داد.

*با حرف درمانی نمی‌توان کارهای کشور را پیش برد؛ مردم اقدام و عمل می‌خواهند.

*امیدوارم خداوند به ما توانایی دهد که بعد از ۳۸ سال آنچه را خواست ملت ایران است بااراده ملت و خواست خدا تحقق‌بخشیم

    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه رسمی خبری- تحلیلی سیده آمل در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید