به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاریسیده آمل ، ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۶ تمام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد از روز گذشته (یکشنبه ۷ خرداد) از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز شده و فردا شنبه ۱۳ خرداد پایان می‌یابد. دفترچه راهنمای […]

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاریسیده آمل ، ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۶ تمام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد از روز گذشته (یکشنبه ۷ خرداد) از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز شده و فردا شنبه ۱۳ خرداد پایان می‌یابد.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته و اطلاعیه تکمیلی نیز بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته و پذیرش در این دوره‌ها برای ۶۷ کدرشته امتحانی به شرح مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام صورت می‌گیرد. به طوری که پذیرش در ۲۰ کدرشته و پذیرش در ۴۷ کدرشته امتحانی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می‌شود.

تمام داوطلبان متقاضی باید در مهلت تعیین شده و پس از مطالعه دفترچه راهنما در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت‌نام در شرکت در آزمون اقدام کنند، بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۶ برای ۲۰کدرشته امتحانی که پذیرش در آنها با آزمون است در حوزه امتحانی برگزار می‌شود و کارت شرکت در آزمون سه‌شنبه ۱۰ مرداد منتشر می‌شود که داوطلبان تا پنجشنبه ۱۲ مرداد برای دریافت کارت مهلت دارند.

ظرفیت پذیرش این دوره‌ها به جز دانشگاه آزاد ۱۶۲ هزار و ۱۰۸ نفر است و داوطلبانی که علاقمند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هستند باید بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش در مهلت مشخص شده به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و بر اساس شرایط و ضوابط برای انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از کد رشته امتحانی مربوط اقدام کنند.