به گزارش سیده آمل ، حسین معصوم نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در گفتگو با خبرنگار  راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه در سال ۹۵، ۳۲۸ هزار و ۷۷۰ هکتار زمین خواری در کشور وجود داشته است، گفت: ارزش اراضی اعاده شده […]

 

به گزارش سیده آمل ، حسین معصوم نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در گفتگو با خبرنگار  راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه در سال ۹۵، ۳۲۸ هزار و ۷۷۰ هکتار زمین خواری در کشور وجود داشته است، گفت: ارزش اراضی اعاده شده ۹۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
وی در ادامه افزود: تعداد اراضی قلع و قمع شده ۷۸۴ مورد بوده همچنین ۲۲ هزار ۹۶۳ پرونده زمین خواری موجب صدور حکم قضایی شده است.

نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال تصریح کرد: طبق آمارهای ارائه شده تعداد اراضی تصرف شده توسط زمین خواران در  تهران ۸۲۱ هکتار بوده، که معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه در جرم نگاری اراضی تصرف شده مشکلات بسیاری وجود دارد، افزود: در حال حاضر با سازوکار‌هایی که داشته ایم تسلط خوبی در بخش‌های مختلف پیدا کرده ایم.
وی یاد آور شد: کسانی که در این بخش مسولیت دارند و کوتاهی کرده اند باید خسارت‌های وارد شده را پرداخت نموده و مسولیت را بر عهده بگیرند.
معصوم اظهار داشت: در کارگروه دادستان کل کشور و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مبارزه با جرم انگاری را دنبال می‌کنیم