خام فروشی محصولات زیبنده مازندران نیست علی اکبرمتکان، معاونت توسعه وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال سیده آمل که دربرابر تعاریفی که از مازندران قطب کشاورزی کشور شده است چه پاسخی برای رشد روزافزون تغییر کاربری زمینهای کشاورزی دارید؟ عملکرد مدیرکل جهاد کشاورزی استان را دراین زمینه ضعیف دانست و گفت:  امیدواریم با […]

خام فروشی محصولات زیبنده مازندران نیست

علی اکبرمتکان، معاونت توسعه وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال سیده آمل که دربرابر تعاریفی که از مازندران قطب کشاورزی کشور شده است چه پاسخی برای رشد روزافزون تغییر کاربری زمینهای کشاورزی دارید؟ عملکرد مدیرکل جهاد کشاورزی استان را دراین زمینه ضعیف دانست و گفت:  امیدواریم با صنعتی شدن کشاورزی مازندران و سند دار شدن زمینها این چالش برطرف شود.

گزارش واحدخبری سیده آمل: علی اکبرمتکان، معاونت توسعه وزارت جهاد کشاورزی در افتتاح همزمان ۵۹ پروژه شاخص بخش کشاورزی مازندران در آهنگرکلا آمل در ابتدای سخنش گفت: خدا را بر نعماتی که در این خطه کشور به ما داده شاکرهستیم.

فعالیت بخش خصوصی کشاورزی

وی در ادامه به افتتاح ۵ پروژه کشاورزی درآمل اشاره کرد و افزود: هر ۵ پروژه ازبخش خصوصی شروع به کار کرده اند .

متکان تصریح کرد: برای سال آینده ۱۲ پروژه را در مازندران درنظر گرفته ایم که یکی از آنها بصورت کشوری و مگا پروژه است و همچنین پروژه ساماندهی اراضی دربحث آب و خاک و پروژه زه کشی در بحث سامانه های نوین آبیاری که جهت اجرای آنها با قرارگاه خاتم و ارتش قرارداد بسته ایم.

خام فروشی محصولات زیبنده مازندران نیست

این مسئول کشوری درامر کشاورزی موضوع بعدی را خام فروشی محصولات کشاورزی از استان مازندران عنوان و اظهار داشت: خام فروشی محصولات زیبنده مازندران نیست، برای جلوگیری از خام فروشی پروژه تسهیلات برای زنجیره ارزش محصولات را نیز درنظر داریم که هم دربحث درآمد هم از نظر اشتغال مثمر ثمرخواهد بود.

علی اکبرمتکان از طرح برنامه سوم اراضی شیب دارو گیاهان دارویی خبر داد و عنوان کرد: من امیدوارم که با همکاری استاندار مقتدر استان مدیریت یکپارچه ای در سطح استان با شاسایی استعدادهای نهفته بوجود آید .

برنامه ریزی برای جلوگیری از تغییرکاربری اراضی کشاورزی

در حاشیه این برنامه ها علی اکبرمتکان، معاونت توسعه وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال سیده آمل که دربرابر تعاریفی که از مازندران قطب کشاورزی کشور شده است چه پاسخی برای رشد روزافزون تغییر کاربری زمینهای کشاورزی دارید؟ عملکرد مدیرکل جهاد کشاورزی استان را در این زمینه ضعیف دانست و گفت:  امیدواریم با صنعتی شدن کشاورزی مازندران و سند دار شدن زمینها این چالش برطرف شود.

 

  • نویسنده : گلنازپیغمبرزاده
  • منبع خبر : سیده آمل