به گزارش پایگاه خبری سیده آمل ، به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه امروز اول ژوئن با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر تصریح کرد که جنگنده های روسی پس از شناسایی این اهداف، آنها را زیر آتش گرفتند. در این بیانیه آمده است: “فرماندهی نیروهای روسیه در خاک سوریه به […]

به گزارش پایگاه خبری سیده آمل ، به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه امروز اول ژوئن با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر تصریح کرد که جنگنده های روسی پس از شناسایی این اهداف، آنها را زیر آتش گرفتند.
در این بیانیه آمده است: “فرماندهی نیروهای روسیه در خاک سوریه به منظور جلوگیری از خروج عناصر داعش از رقه به سوی استان های حمص و حماه، همچنان به اتخاذ تدابیر ضروری ادامه می دهد”.
این وزارت خانه خاطرنشان کرد که نیروی هوایی روسیه طی هفته جاری دو بار تلاش تروریست های داعش برای خروج از شهر رقه را خنثی کرده است. در این بیانیه تصریح شده است که نیروی هوافضای روسیه ۲۵ مه نیز کاروانی از عناصر داعش را که در حال خروج از رقه به سمت تدمر بود را منهدم کرد.
وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود تصریح کرده است که عناصر داعش با اینکه در محاصره “نیروهای سوریه دموکرات” و نیروهای آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی هستند، می کوشند با گذر از رود فرات، از رقه خارج شوند.
وزارت دفاع روسیه همچنین تأکید کرد که هر گونه تلاش عناصر داعش برای خروج از رقه به مقصد تدمر با قدرت خنثی خواهد شد.