به گزارش سیده آمل ، محمدمهدی مفتح گفت: باید توجه داشت فروش ارز به نرخ ارز مبادله ای، به مسافران خارج از کشور، رقم قابل توجهی را عاید مسافران نمی‌کند. وی افزود: می‌توان عنوان کرد متوقف شدن فروش ارز مسافرتی به نرخ ارز مبادله ای به مسافران خارج از کشور، اقدام مناسبی بوده اما دولت […]

به گزارش سیده آمل ، محمدمهدی مفتح گفت: باید توجه داشت فروش ارز به نرخ ارز مبادله ای، به مسافران خارج از کشور، رقم قابل توجهی را عاید مسافران نمی‌کند.

وی افزود: می‌توان عنوان کرد متوقف شدن فروش ارز مسافرتی به نرخ ارز مبادله ای به مسافران خارج از کشور، اقدام مناسبی بوده اما دولت باید با بررسی کارشناسی بداند که قصد انجام چه کاری را در مدیریت بازار ارز دارد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش نرخ ارز باعث ایجاد فشار اقتصادی به مردم، خصوصا اقشار مستضعف و کم درآمد می‌شود و تاثیر تورمی سنگینی به همراه خواهد داشت.

این نماینده مجلس گفت: متغیر نرخ ارز در اقتصاد کشور بسیار تعیین کننده است و امیدواریم  دولت با بررسی کارشناسانه و لحاظ تمامی جوانب، بازار ارز را مدیریت کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: دولت نباید در خصوص مدیریت بازار ارز تصمیمات عجولانه اتخاذ کند به دلیل اینکه نرخ‌ها در بازار ارز، تاثیر های گسترده ای در اقتصاد کشور به همراه دارد اما اگر دولت درباره متوقف شدن فروش ارز مسافرتی، به نرخ ارز مبادله ای، بررسی‌های لازم را انجام داده، بطور طبیعی باید تاثیرهای اجرای این مهم را گزارش دهد.

وی افزود: باید توجه داشت افزایش نرخ ارز باعث ایجاد فشار اقتصادی به مردم، خصوصا اقشار مستضعف و کم درآمد می شود و تاثیرهای تورمی سنگینی به همراه خواهد داشت و باید بررسی شود که از افزایش قیمت دلار و تورم ناشی از آن چه کسانی منتفع می شوند.

سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: از دولت انتظار این است هر تصمیمی که در حوزه بازار ارز اتخاذ می کند ابتدا در این رابطه، بررسی کاملی انجام دهد و به ویژه تاثیر افزایش نرخ ارز را روی اقتصاد و معیشت مردم محروم ارزیابی کند.