تجهیزتصویر برداری سه بعدی قلب درآمل در نهمین روز از دهه مبارک فجرانقلاب دستگاه فوق تخصصی اکومری دربیمارستان امام خمینی(ره) شهر ستان آمل  راه اندازی شد. اکومری یک عملیات تهاجمی است که شبیه اندوسکپی داخلی آسیب های دریچه ای قلب و عروق از راه مری بصورت سه بعدی مشاهده می شود. هرعملیات اکومری به دلیل […]

تجهیزتصویر برداری سه بعدی قلب درآمل

در نهمین روز از دهه مبارک فجرانقلاب دستگاه فوق تخصصی اکومری دربیمارستان امام خمینی(ره) شهر ستان آمل  راه اندازی شد.

اکومری یک عملیات تهاجمی است که شبیه اندوسکپی داخلی آسیب های دریچه ای قلب و عروق از راه مری بصورت سه بعدی مشاهده می شود. هرعملیات اکومری به دلیل بیهوشی بیمار یک الی یک ساعت و نیم به طول می انجامد که با محاسبه این زمان در یک روز  ۵ الی ۶ تشخیص بیماری در این مرکز درمانی انجام خواهد شد.

گزارش واحدخبری سیده آمل: به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر ، تجهیزات و دستگاه فوق تخصصی اکومری در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان آمل با حضور دکتر فرهاد غلامی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه و فرماندار آمل ، معاونین درمان و توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل و رئیس و جمعی از مسئولین بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان افتتاح شد.

تامین اعتبار دستگاه اکومری

دکتر غلامی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه این مراسم اظهار داشت: دستگاه مدرن فوق تخصصی اکومری با پیگیری مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مازندران و با کمک جمعی از خیرین سلامت شهرستان آمل از طریق هیات امنای صرفه جویی ارزی خریداری و تحویل دانشگاه شد و ارزش ریالی آن بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال می باشد.

تجهیزتصویر برداری سه بعدی قلب درآمل

وی افزود: این دستگاه مدرن از پیشرفته ترین روش های تصویر برداری و سه بعدی قلب بهره می گیرد و راه اندازی و بهرداری آن در بیمارستان امام خمینی(ره) آمل می تواند کمک شایانی به پزشکان در تشخیص بیماری های قلبی و عروقی نماید

  • نویسنده : گلنازپیغمبرزاده
  • منبع خبر : سیده آمل