تاعشق وصبرنباشد؛ هنرنتیجه نخواهد داد هنر نقاشی، تراوشی خلاقانه از ذهن برگرفته شده محیط اطراف هنرمند مخلوطی با رنگ سلیقه بر روی بوم عاشقی است تا تبلور این عشق درمعرض دید همگان قرار گیرد و بیننده را به بازی با رنگها و حجم ها، به ایده پردازی سوق دهد. ارسال مصاحبه آرمین رحمتی مستندساز توانمند […]

تاعشق وصبرنباشد؛ هنرنتیجه نخواهد داد

هنر نقاشی، تراوشی خلاقانه از ذهن برگرفته شده محیط اطراف هنرمند مخلوطی با رنگ سلیقه بر روی بوم عاشقی است تا تبلور این عشق درمعرض دید همگان قرار گیرد و بیننده را به بازی با رنگها و حجم ها، به ایده پردازی سوق دهد.

ارسال مصاحبه آرمین رحمتی مستندساز توانمند صدا و سیما با بانوی هنرمند عرصه نقاشی، پرنیان موحدنیا مدرس برتر نقاشی استان مازندران به واحد خبری سیده آمل گواه عظمت این هنر دیرینه هست.

پرنیان موحدنیا در پاسخ به این سوال که چطور شد هنر نقاشی را انتخاب کردید؟ اذعان داشت: از کودکی هرچیزی را که می دیدم روی کاغذ می کشیدم، حتی تصاویر کتابهای درسی ام را رنگ آمیزی می کردم تا اینکه این موضوع گسترده تر شد و به مرور زمان پرورش پیداکرد.

این مدرس جوان نقاشی در رابطه با چگونگی حمایت خانواده توضیح داد: برادر بزرگترم مشوق اصلی من بود.

موحدنیا در ادامه این مصاحبه تاریخ دقیقی را از آغاز بکار نقاشی اش نمیدانست و آن را به دوران طقولیت اعلام و اظهار داشت: وقتی پا به دوره نوجوانی گذاشتم این حس را پیدا کردم که باید بیشتر با این هنر آشنا شوم؛ بنابراین سالها پیش حدود یک سال درکلاس مرحوم استاد احمد زابلی حضور داشتم و با سبک های مختلف آشنا شدم.

وی همچنین با اشاره به آموزشهای ۱۵ ساله اش اینچنین گفت: اگر بار دیگر برای هنر مورد علاقه ام حق انتخاب داشته باشم دوباره نقاشی را انتخاب می کردم چون آرامشی در قلم نهفته است که فقط در لحظه غوطه ورشدن بر روی بوم این حس قابل درک هست.

مدرس برتر نقاشی استان مازندران با بیان این مطلب که بیشتر سبک رئال مورد علاقه من هست.افزود: اما در کلاسهای آموزشی خودم؛انواع مختلف سبک ها را آموزش می دهم.

برپایی نمایشگاه نقاشی

موحدنیا ازبرپایی نمایشگاه هنری خود اینگونه بیان داشت: یکبار در سن ۱۵ سالگی و ۳ بار درسالهای ۹۵ تا ۹۷ نمایشگاه نقاشی هایم را راه اندازی کردم.

وی با تاکید بر ارزشگذاری و درآمد مالی از طریق هنر نقاشی اضافه کرد: اگر این هنر ارزشگذاری خوبی شود قطعا موقعیت مالی خوبی نیزدارد منتهی با توجه به تورم کشور ما و گرانی لوازم کارمان نمی شود گفت خیلی عالی امور مالی جواب می  دهد .

پرنیان موحدنیا درخصوص توجه مسئولین امر به هنر نقاشی ادامه داد:باید با ارزشگذاری این هنر یا هر هنر دیگر کارهنر و ارزش هنرمند را در کشور نهادینه کرد و قدر هنرمندان را بیش از اینها دانسته و برایشان ارج داده شود.

همچنین این مدرس برتر مازندرانی اضافه کرد: اگر من مسئولیتی در کشورداشتم بدون شک برای هنرمندانی که تمام تلاششان را در راستای هنر انجام دادند و عمر خودرا دراین راه گذاشتند، مکانی را ازطرف اداره فرهنگ و ارشاد بدون هزینه جهت آموزش برای هنرمندان درنظر می گرفتم و این افراد را بدون وقفه بیمه می کردم.

تاعشق وصبرنباشد؛ هنرنتیجه نخواهد داد

موحدنیا درپایان مطالبش حرفی با مخاطبان بیان داشت: در راه عشق به هنر و آموزش صبور باشید و عاشق؛ تا عشق و صبر نباشد؛ هنر نتیجه نخواهد داد .

 

 

  • نویسنده : گلناز پیغمبرزاده
  • منبع خبر : سیده آمل