محمدمهدی گویا در گفت‌وگو با پایگاه خبری سیده آمل در ارتباط با بیماری تب کنگو در مازندران اظهار کرد: در کشور ۳۱ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو داشته‌ایم که سه مورد در استان‌های کرمانشاه، هرمزگان و اصفهان فوت شده‌اند. وی با بیان اینکه مورد ابتلا به این بیماری در مازندران که در ساری است وضعیت […]

محمدمهدی گویا در گفت‌وگو با پایگاه خبری سیده آمل در ارتباط با بیماری تب کنگو در مازندران اظهار کرد: در کشور ۳۱ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو داشته‌ایم که سه مورد در استان‌های کرمانشاه، هرمزگان و اصفهان فوت شده‌اند.

وی با بیان اینکه مورد ابتلا به این بیماری در مازندران که در ساری است وضعیت عمومی بدی ندارد، افزود: این بیمار تحت درمان و مراقبت است و امیدواریم که درمان جواب دهد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی با اشاره به اینکه کسی به این بیماری دچار می‌شود که با دام سرو کار داشته باشد، خاطر نشان کرد: کسانی که از دام نگهداری می‌کنند ممکن است از طریق گزش کنه‌ای که روی بدن دام قرار گرفته مبتلا به این عفونت شوند.

گویا اضافه کرد: کسانی که در معرض ذبح دام قرار دارند بیشتر در معرض این بیماری هستند به ویژه کسانی که از آگاهی لازم برخوردار نیستند.

وی بیان کرد: اکنون برای ذبح دام باید روش‌های مدرن به‌کار گرفته شود و کسی که دام را ذبح می‌کند باید لباس مخصوص داشته باشد و اگر ذبح خارج از کشتارگاه‌ها انجام شود احتمال ابتلا به این بیماری‌ها بیشتر می‌شود