به گزارش سیده آمل ، امروز – یکشنبه – سکه تمام با افزایش ۳۳ هزار تومانی قیمت نسبت به ظهر روز گذشته، یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان فروخته می شود که رکورد بی سابقه ای برای این نوع سکه طی پنج سال اخیر به حساب می‌آید.  ‌در بازار امروز، نرخ دلار و ارزهای مهم […]

به گزارش سیده آمل ، امروز – یکشنبه – سکه تمام با افزایش ۳۳ هزار تومانی قیمت نسبت به ظهر روز گذشته، یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان فروخته می شود که رکورد بی سابقه ای برای این نوع سکه طی پنج سال اخیر به حساب می‌آید.

 ‌در بازار امروز، نرخ دلار و ارزهای مهم افزایش قیمت داشتند؛ به طوریکه دلار آمریکا با ۱۱ تومان افزایش قیمت ۳۸۸۶ تومان فروخته می‌شود. البته این نوع ارز طی۱۲ روز اول شهریور ماه از ۳۸۳۳ به ۳۸۸۳ تومان رسیده است که نشان دهنده افزایش ۵۰ تومانی برای نرخ دلار است.

یورو نیز با ۱۲ تومان افزایش ۴۷۲۸ تومان، پوند انگلستان با ۲۱ تومان افزایش ۵۰۲۶ و لیر ترکیه با افزایش ۲ تومانی ۱۱۶۴ تومان قیمت دارد.

همچنین دلار مبادله‌ای ۳۳۲۴ تومان از سوی بانک مرکزی قیمت‌گذاری شده است.

در بازار سکه، نیم سکه با افزایش حدود ۱۴ هزار تومانی ۶۶۳ هزار تومان، ربع سکه با ۵۹۰۰ تومان افزایش ۳۸۵ هزار تومان و سکه گرمی با ۱۵۰۰ تومان کاهش قیمت ۲۵۲ هزار تومان داد و ستد می شود.

همچنین در بازار طلا، هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۵۰۰ تومانی قیمت، ۱۲۶ هزار تومان فروخته می شود و هر مثقال طلا نیز ۱۲۰۰ تومان افزایش یافته و ۵۴۵ هزار و ۲۰۰ تومان عرضه می شود.

در بازار جهانی هم هر اونس طلا ۱۳۲۵ دلار و ۴۰ سنت فروخته می‌شود.

نوع طلا قیمت تفاوت قیمت نسبت به روز گذشته
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۲۶ هزار تومان ۵۰۰ تومان افزایش
مثقال طلا ۵۴۵ هزار و ۲۰۰ تومان ۱۲۰۰ تومان افزایش
هر اونس طلا در بازار جهانی ۱۳۲۵ دلار و ۴۰ سنت بدون تغییر
نوع سکه
سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان ۳۳ هزار تومان افزایش
نیم سکه ۶۶۳ هزار تومان ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش
ربع سکه ۳۸۵ هزار تومان ۵۹۰۰ تومان افزایش
سکه گرمی ۲۵۲ هزار تومان  ۱۵۰۰ تومان کاهش
نوع ارز
دلار آمریکا ۳۸۸۶ تومان ۱۱ تومان افزایش
یورو ۴۷۲۸ تومان ۱۲ تومان افزایش
پوند انگلستان ۵۰۲۶ تومان ۲۱ تومان افزایش
لیر ترکیه ۱۱۶۴ تومان ۲ تومان افزایش
یوان چین ۶۱۷ تومان ۳ تومان کاهش
درهم امارات ۱۰۶۶ تومان ۴ تومان افزایش