به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبرگزازی سیده آمل ،  قیمت نفت در معاملات امروز جمعه افزایش یافت، اما به علت نگرانی در مورد عدم تاثیر چشم‌گیر توافق اوپک بر بازار مواجه با مازاد عرضه، هنوز در مسیر ثبت دومین هفته متوالی کاهشی قرار دارد. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۹ سنت افزایش ۴۹٫۲۶ دلار فروخته […]

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبرگزازی سیده آمل ،  قیمت نفت در معاملات امروز جمعه افزایش یافت، اما به علت نگرانی در مورد عدم تاثیر چشم‌گیر توافق اوپک بر بازار مواجه با مازاد عرضه، هنوز در مسیر ثبت دومین هفته متوالی کاهشی قرار دارد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۹ سنت افزایش ۴۹٫۲۶ دلار فروخته شد. با این حال، در آستانه ثبت یک کاهش هفتگی اندک قرار دارد و حدود ۸ درصد از بیشترین قیمت در ماه آوریل کمتر است.

نفت برنت دریای شمال نیز با ۱۶ سنت افزایش ۵۱٫۶۰ دلار فروخته شد. این نوع نفت نیز در آستانه ثبت دومین هفته متوالی کاهشی، اما اندک قرار دارد. نفت برنت نیز از بالاترین قیمت در ماه آوریل ۸٫۵ درصد کمتر است.

به گفته تاجران، افزایش‌های امروز به این علت است که اوپک اعلام کرد به یافتن توافقی که بتواند کاهش مازاد عرضه را تضمین کند، تمایل دارد.

گرگ مک کنا، استراتژیست ارشد بازار گفت: «در مواجه با واقعیت ازسرگیری تولید یک میدان بزرگ نفتی لیبی و ادامه افزایش تولید نفت شیل آمریکا، اوپک اعلام کرد، کاهش تولید تمدید خواهد شد.»

خارج آمریکا، افزایش تولید لیبی، یکی از اعضای اوپک که از کاهش‌ها مستثنی است، بر ذخایر خواهد افزود.

بانک ای ان زد اعلام کرد: اوپک برای تمدید کاهش ها تحت فشار است. این بانک پیش‌بینی می‌کند اوپک بیش از نیمه سال ۲۰۱۷ توافق خود را تمدید کند، هرچند که «خطر اینکه کشورهای غیر اوپکی نظیر روسیه از این کار طفره بروند، وجود دارد.»