به گزارش سیده آمل ، علی اوسط هاشمی در این دیدار خطاب به «محمد رفیع» سرکنسول پاکستان اظهار داشت: در طول دوره مدیریتم در این چند سال در استان اولین بار است که سر کنسول کشور دوست و همسایه پاکستان را احضار کردم زیرا همیشه سعی کردم مدارا کنم و با تدبیر تهدیدها را از […]

به گزارش سیده آمل ، علی اوسط هاشمی در این دیدار خطاب به «محمد رفیع» سرکنسول پاکستان اظهار داشت: در طول دوره مدیریتم در این چند سال در استان اولین بار است که سر کنسول کشور دوست و همسایه پاکستان را احضار کردم زیرا همیشه سعی کردم مدارا کنم و با تدبیر تهدیدها را از مرزهای خودمان دور کنیم.

وی افزود: برای تولید امنیت در ایران و به ویژه در سیستان و بلوچستان خیلی زحمت کشیده شده و خسارت های زیادی پرداخت شده و برای دولت و ملت ایران اسلامی پذیرفتنی نیست که به راحتی بر دستاوردهای حاصل از سرمایه ها و خون شهیدان صیانت از امنیت خدشه وارد شود.

وی گفت: شک نداریم که جریان ضد انقلاب پناهگاه امنی در سرزمین شما دارند و به راحتی به سلاح های مخرب و سنگین دسترسی داشته و با استفاده از غفلت دولت و مرزبانان پاکستانی احساسات مردم ما را جریحه دار می کند.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: صبر و مدارا کردن هر دولتی حدی دارد، شب گذشته که حادثه در مرز میرجاوه رخ داد آثار خون سرباز اسیری که به سمت بلوچستان پاکستان بردند بر زمین کشور شما نشسته است و مرزبان شما با وجود مشاهده خون حاصل از جنایت اشرار ولی حاضر نشدند صورتجلسه کنند در صورتی که براساس حقوق مرزبانان ۲ کشور همسایه وظیفه شان ثبت و گزارش وقایع مثبت و تلخ است.

وی خاطر نشان کرد: مرزبانان ایران با مشخص شدن راه خروج اشرار در همان ساعات نخست حادثه از طرف پاکستانی درخواست سرکوب و یا تشکیل تیمی با مشارکت طرفین  می کنند ولی مرزبانان شما تمکین نمی کنند؛ این عدم تمکین در دستگیری اشرار زمینه ساز ناهنجاری های فردی خواهد شد.

وی افزود: ما نمی توانیم به این بیندیشیم که امنیت پاکستان را بطور کامل امنیت خودمان بدانیم و راه را بر هر گونه تحرک احتمالی ببندیم به گونه ای که خیال دولت پاکستان نسبت به مرز ایران راحت باشد.

وی گفت: اختلافات شما با کشورهای دیگر بر ما پوشیده نیست، هم شما به ارزش امنیت مرز ایران با کشورتان واقف هستید و هم ما واقفیم ولی صیانت از مرز برای اسباب توسعه باید دو طرفه باشد