عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در گفت‌وگو با دبیر کل سازمان ملل متحد بار دیگر به تکرار اتهامات اثبات‌نشده علیه ایران پرداخته است.     به گزارش پایگاه خبرگزاری سیده آمل ، راس لتینن، عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه اعلام کرد با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد تلفنی رایزنی کرده است. وی […]

خبرگزاری فارس: اتهام‌پراکنی نماینده کنگره آمریکا علیه ایران در گفت‌وگو با دبیر کل سازمان ملل

عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در گفت‌وگو با دبیر کل سازمان ملل متحد بار دیگر به تکرار اتهامات اثبات‌نشده علیه ایران پرداخته است.

 

 

به گزارش پایگاه خبرگزاری سیده آمل ، راس لتینن، عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه اعلام کرد با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد تلفنی رایزنی کرده است.

وی در بیانیه‌ای که روی وب‌سایتش قرار گرفته گفته که در این گفت‌وگوی تلفنی از آنچه به اعتقاد وی «موضع ضد اسرائیلی» سازمان یونسکو است انتقاد کرده و خواستار اصلاح ساختار سازمان ملل شده است.

بیانیه لتینن روز سه‌شنبه ساعاتی پس از آن صادر شده که سازمان یونسکو علی‌رغم فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی قدس را شهری اشغالی دانست و تأکید کرد که رژیم صهیونیستی بر آن حاکمیت ندارد.

نماینده کنگره می‌گوید از دبیر کل سازمان ملل خواسته با قاطعیت بیشتری علیه مادورو (رئیس‌جمهور ونزوئلا) و کاسترو (رئیس‌جمهور کوبا) صحبت کند و از ایران بخواهد زندانیان بازداشتی در این کشور از جمله سیامک و باقر نمازی را آزاد کند.