به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سیده آمل ، گروه تروریستی داعش محله های یک، دو و سه شهر «الطبقه» واقع در استان رقه را که نیروهای دموکراتیک سوریه آزاد کرده بودند، بمباران کردند. نیروهای دموکراتیک بعدظهر روز گذشته این سه محله را آزاد کردند و داعش با سلاح سنگین این محله ها را هدف قرار […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سیده آمل ، گروه تروریستی داعش محله های یک، دو و سه شهر «الطبقه» واقع در استان رقه را که نیروهای دموکراتیک سوریه آزاد کرده بودند، بمباران کردند.

نیروهای دموکراتیک بعدظهر روز گذشته این سه محله را آزاد کردند و داعش با سلاح سنگین این محله ها را هدف قرار داد و شدیدا با نیروهای کرد درگیر شدند.

عناصر داعش در الطبقه، از افراد غیر نظامی به عنوان سپر انسانی استفاده میکنند ولی با این وجود در سد فرات محاصره شده اند.

شبکه خبری الجزیره هم گزارش داد که این درگیریها شدیدترین درگیری میان داعش و نیروهای دموکراتیک سوریه است که در غرب رقه صورت گرفته است.

به گزارش این شبکه، پس از آغاز مذاکرات برای خروج عناصر داعش از الطبقه، چند ساعت درگیریها متوقف شد و نیروهای دموکرات اعلام کردند که کنترل کامل الطبقه را به دست گرفته اند، ولی به سرعت درگیریها مجددا آغاز شد.

نیروهای دموکرات اعلام کردند که پس از حمله عناصر داعش که در میان افراد غیر نظامی پنهان شده بودند، این درگیریها آغاز شد.

سیطره بر طبقه در چارچوب حمله موسوم به «خشم فرات» است که نیروهای دموکراتیک در نوامبر گذشته برای بیرون راندن داعش آغاز کردند.